10.10.2015

WIOŚLARZE ZAKOŃCZYLI SEZON NA ODRZE

W kończących sezon na Odrze regatach wioślarskich wzięło udział 21 naszych uczniów. Zwycięstwem może pochwalić się Joanna Wójcik, Maciej Nowacki oraz Marcin Szczotka i Michał Kaźmierski. Drugie miejsca w konkurencji czwórek zdobyły Kinga Dukat, Dominka Szechner, Ola Piekielna, Wiktoria Pietruch i Wiktoria Koligot oraz chłopcy: Sebastian Hulewicz, Kacper Bubółka, Filip Dąbrowski, Szymon Lejczak oraz Jakub Hulewicz. Drugie do mety przypłynęły również: Monika Szczepanik, Ewa Makarow z Angeliką Leśniak na sterze oraz dwójka: Julia Wójcik i Daria Lewandowska. Trzecia lokata należała do Mateusza Syposza i Mateusza Lendziona.

asia wojcikmaciej nowackimicha i marcin z ie

czworka chlopakowmateusz lendzionmonika ewa i angelika

Julka i Dariaczworka ze sterniczka

28.09.2015

NASI UCZNIOWIE NAJLEPSI W MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW ORAZ W MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA W WIOŚLARSTWIE

W trakcie dwudniowych zawodów wioślarskich, które odbywały się w sobotę i niedzielę 26-27 września na wrocławskiej Odrze nasi uczniowie zdobyli medale rangi dolnośląskiej i międzywojewódzkiej. Nas cieszy fakt, że młodzi uczniowie klasy wioślarskiej już pokazali swoje możliwości!

Złote medale zdobyli:

Daria Lewandowska, Julia Wójcik, Kacper Bubółka oraz Mateusz Syposz.
Srebro wywalczyły: Karolina Romantowska i Agnieszka Uzarska

Brązowe medale zdobyły: Kinga Dukat, Dominika Szechner, Aleksandra Piekielna i Weronika Pietruch. W drugim dniu regat po brąz sięgnęły ponownie Daria Lewandowska, Julka Wójcik, Karolina Romantowska i Dominika Szechner oraz Maciej Nowacki.

Medale Mistrzostw Dolnego Śląska zdobyli starsi koledzy: Mateusz Lendzion i Bartek Pelc.

czwrka na medaldziewczeta z medalamimedale od rekordzisty swiata

zlote dolnoslazaczkimateusz lendzionp1011566

19.09.2015

Ładna pogoda sprzyja nauce wiosłowania. Dziewczęta i chłopcy mają za sobą pierwsze próby wspólnego wiosłowania. Czwórka dziewcząt Kinga Dukat, Dominika Szechner, Wiktoria Pietruch i Ola Piekielna pierwszy raz pokonały dystans 7 km wiosłując po Odrze. Starsze koleżanki pływają już do Rędzina: Zuzia Żołędziowska, Karolina Romantowska, Julka Wójcik i Agnieszka Uzarska.

W sobotę i niedzielę 26 i 27 września najlepszych uczniów spośród pierwszoklasistów czeka chrzest bojowy - udział w regatach wioślarskich o Mistrzostwo Dolnego Śląska.

pierwszy raz na odrze 1 w tle most redzinski lady na lady

3.08.2015

UCZNIOWIE KLASY WIOŚLARSKIEJ MEDALISTAMI MISTRZOSTW POLSKI !

Złoty krążek wywalczył Mateusz Syposz  (kl. IIb) w konkurencji dwójek chłopców w finałach regat rozgrywanych na torze wioślarskim w Kruszwicy. Wraz z klubowym kolegą Alkiem Przeździeckim pewnie sięgnęli po złoto wygrywając wpierw eliminacje a następnie w finałowej walce zostawili w pokonanym polu rówieśników z innych miast Polski.

Z brązowymi medalami wróciły z mistrzostw Julia Wójcik (kl. IIe) i Daria Lewandowska (kl. IIb). Uczennice tworzyły załogę ósemki dziewcząt, w której wiosłowały wspólnie z koleżankami z klasy wioślarskiej Gimnazjum nr 27.

Wielkie brawa, gratulacje i podziw należą się naszym wioślarkom i wioślarzom za wylany pot, pęcherze na dłoniach, ból codziennych treningów oraz za radość, jaką sprawili swoim trenerkom: Ewie Gancarz i Ludmile Pierzyńskiej.

Jesteśmy dumne z naszych uczniów. Gratulacje!

alek i sypi na podium - zote medalewalka na finiszudekoracja semkipo mistrzostwach

Ewa Gancarz i Ludmiła Pierzyńska